Podwieczorek w Muzeum: „Festiwale muzyczne”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. 28 listopada o godzinie 17:00 tematem będą festiwale muzyczne.

Podwieczorek w Muzeum: „Festiwale muzyczne”
Fot. Kraków Dla Seniora

Po zakończeniu wojny Polska odbudowywała się ze zniszczeń, a jej mieszkańcy pragnęli odreagować trudne czasy okupacji i chcieli się bawić, śpiewać i tańczyć. Dość szybko nowa władza zatroszczyła się o wszechstronny rozwój kultury, zarówno tej wysokiej, której symbolem stał się Festiwal Chopinowski, czy Warszawska Jesień, jak i masowej. Stworzono m.in. festiwale w Opolu i Sopocie. Osobną kategorię stanowiły takie imprezy jak Festiwal Piosenki Radzieckiej i Żołnierskiej. Na tym tle wyróżniał się Festiwal w Jarocinie postrzegany jako synonim buntu, a jego edycja odbyła się także podczas trwania stanu wojennego. Wysoką rangę miał Festiwal Jazzowy w Sopocie, kiedy władze przestały ten rodzaj muzyki uważać na coś niezgodnego z zasadami socrealizmu.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

PDF PODWIECZOREK W MUZEUM. HARMONOGRAM SPOTKAŃ IX-XII 2017

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl

logo Muzeum PRL-u.jpg

Adres:
Osiedle Centrum E 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY