KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Luty w Ośrodku Kultury Norwida

OŚRODEK KULTURY IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA || OS.GÓRALI 5, 31-959 KRAKÓW ; TEL. 012 644 27 65

INFORMACJA PROGRAMOWA ||LUTY  2017 R.

 

Luty 2017 r., godz.  , Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

W wyścigu po Oscara – oscarowy repertuar w Kinie Sfinks

W lutym Kino Sfinks zaprasza swoich widzów do obejrzenia filmów, które mają największe szanse w wyścigu po Oscara. W programie 6 tytułów, które powalczą o najważniejsze nagrody filmowe świata!

W świecie filmowym luty to miesiąc pełen napięcia – zbliżają się Oscary! Który film wygra? Kto okaże się najlepszym reżyserem, aktorem, aktorką? Kino Sfinks zaprasza swoich widzów do obejrzenia filmów, które mają największe szanse w tym oscarowym wyścigu.

„La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych zdobył 7 Złotych Globów i 14 nominacji do Oscara - we wszystkich najważniejszych kategoriach! (gramy 27 II – 9 I).  „Toni Erdman” w reżyserii Maren Ade zdominował galę rozdania Europejskich Nagród Filmowych i powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (3-9 II). „Manchester by the See” w reżyserii Kennetha Lonergana, w którym wystąpili  Casey Afleck i Michelle Williams, został nominowany w 6 kategoriach – w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepsze kreacje aktorskie (17-23 II). Faworytką w biegu po Oscara za Najlepszą Rolę Żeńską jest Natalie Portman za znakomitą kreację w filmie „Jackie” (17 II – 2 III). 8 nominacji, w tym za najlepszy film i reżyserię ma rewelacyjny „Moonlight”, który wcześniej zdobył Złoty Glob dla najlepszego dramatu i ponad 100 innych nagród (24 II – 9 III). W repertuarze Sfinksa znalazło się także „Milczenie”, najnowszy film Martina Scorsese – nominowany za najlepsze zdjęcia (24 II – 2 III). Serdecznie zapraszamy – bo jest co oglądać!

Kino Studyjne Sfinks

os. Górali 5, Kraków
Tel. 12 644 27 65
e-mail: sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

PLAKAT OSKAR druk

 

2 lutego2017 r. (czwartek), godz. 18.30, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane

Warsztaty relaksacyjne w energii gongu.

Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski // www.koncertygongowe.pl

Relaks dla ciała i radość dla duszy to w jednym zdaniu cel udziału w koncercie gongowym. Wrażenia dostarczane słuchaczom przez dźwięki gongu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i nieporównywalne z niczym innym.

Każdy koncert jest wydarzeniem jednostkowym, powstającym w procesie twórczej improwizacji, której główny nurt wyznaczany jest przez strumień brzmień gongu charakterystyczny dla tego miejsca, tego czasu i tego grona słuchaczy.

Na gongach, misach i grajach gra Rafał Cichy-Choroniewski, z wykształcenia geofizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania twórca przestrzeni dźwiękowych tkanych z subtelnej materii brzmień instrumentów etnicznych pochodzących z różnych kultur i stron świata.

Uczestników prosimy o przyniesienie własnych mat i koców, na których będzie można się położyć i w pełni skorzystać z działania dźwięku.

Prosimy także pamiętać o przeciwwskazaniach w uczestniczeniu w koncertach gongów. Są nimi: ciąża, rozrusznik serca, epilepsja, przyjmowanie leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Wstęp 15 zł. Obowiązują zapisy: b.habieda@okn.edu.pllub nr telefonu 12 644 27 65 w. 18. Na zgłoszenia czekamy do 1 lutego do godziny 16:00.

FB: https://www.facebook.com/events/1819970114927757/

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Gongi 02.2017

9 lutego2017 r., godz. 17.30, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków.

Beksiński w Nowej Hucie

Wspólne zwiedzanie wystawy stałej w Galerii Zdzisława Beksińskiego z przewodnikiem w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest tak dobrze rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego charakteryzuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwiecznia w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają…

Obrazy, rysunki i fotografie – łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, marszandów i przyjaciół nieżyjącego Artysty, już od października 2016 goszczą w Nowohuckim Centrum Kultury. Obrazy można podziwiać w Galerii Zdzisława Beksińskiego od wtorku do niedzieli, na stałej ekspozycji, fotografie i rysunki są prezentowane na wystawach czasowych.

[źródło: www.nck.krakow.pl]

Bilet wstępu: 12 zł

Informacja tel.: 12 644 27 65 w. 18

Cykl „Podróże po historii i kulturze” przypomina wycieczkę wehikułem czasu. Nikt nie wie, gdzie nas zaprowadzi. Może do przeszłości? A może przyszłości? Jednak na pewno sprawi, że odkryjemy coś fascynującego!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Podróże po historii i kulturze 2_2017

10 lutego 2017 r., godz.18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia, który odbędzie się 10 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 15 marca 2017 roku. Wstęp wolny.

Drugą wystawę Marka Bielenia można oglądać w Galerii m w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) od 3 lutego do 15 marca 2017 r. (wernisaż w Galerii M 3.02.2017 r. godz. 18.00).

Marek Bieleń - malarz, grafik komputerowy, muzyk urodzony w 1953 roku w Kolbuszowej. Studia malarskie w krakowskiej ASP, pod kierunkiem prof. Włodzimierza Buczka. Dyplom w 1978 roku. Obrazy w zbiorach TPSP w Krakowie i kolekcjach prywatnych (Francja, Holandia, Kolumbia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, USA). Oprócz malarstwa i rysunku zajmuje się projektowaniem graficznym.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

plakat MAREK BIELEŃ wernisaż

13 lutego 2017 r., godz.15.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Park Ratuszowy i Park Szwedzki – promocja monografii

Promocja 15. numeru monografii z serii Parki Krakowa pt. Park Ratuszowy i Park Szwedzki z udziałem autorów- Zbigniewa Myczkowskiego i Romana Marcinka.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie od 2001 r. jest wydawcą monografii z serii „Parki Krakowa”. Do chwili obecnej powstało 15 numerów. Wydawnictwa te przybliżają piękno „publicznych ogrodów”, ich rys historyczny, pozwalają poznać pierwotne założenia architektoniczne i zmiany jakie następowały w ich wyglądzie, a także postacie historyczne związane z tymi miejscami.

Podczas spotkania będzie można posłuchać wykładu  o tych nowohuckich parkach oraz o pracy nad monografią. Będzie to również okazja do otrzymania publikacji wraz z autografami autorów.

Wstęp wolny.

LOGO Animacja Ekologiczna
Pracownia Animacji Ekologicznej

Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 

13 lutego 2017 r., godz. 19.00, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, Kraków.

Nowa Huta na końcu świata: „Pół roku w Krainie Inków – opowieści z Peru" - slajdowisko z udziałem Karoliny Kowalczyk z duetu Twins oN Tour.

Podczas prelekcji przeniesiemy się w świat inkaskich wierzeń i andyjskiej muzyki rodem z Peru.

Będzie to opowieść o krainie rozpalonych pustyni, majestatycznych lodowców i tropikalnej dżungli. Zobaczymy legendarne Machu Picchu i zagłębimy się w tajemnicę linii z Nazca. Wspólnie wejdziemy na Białą Koldyrierę w Huaraz, by podziwiać zapierającą dech w piersi Lagunę 69 oraz zobaczymy jak wygląda tradycyjne, peruwiańskie wesele. Zjedziemy na desce z największej wydmy na pustyni w Ice, a zaraz potem spróbujemy swoich sił podczas surfingu w Mancorze. Dowiemy się także, co zrobić, by przeżyć takie i piękniejsze przygody aplikując na stypendium zagraniczne, które zagwarantuje nam wstęp do świata, którego nie będziemy chcieli opuszczać.

Slajdowisko odbędzie się w poniedziałek 13.02.2017 r. o godz. 19:00 w C-2 Południe Cafe, os. Górali 5. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

mala_i_duzy_w_podrozy

14 lutego 2017 r., godz.  18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

"Akordeon na Drabinie – inspiracje”.  Koncert

"Akordeon na Drabinie - inspiracje", czyli argentyńskie i polskie tanga, paryska muzyka w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenka francuska i polska, muzyka filmowa oraz melodie klezmerskie w wykonaniu Tomasza Drabiny, muzyka, akordeonisty, kompozytora i pedagoga, absolwenta Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

 

15 lutego 2017 r., godz.  18.00, Klub Kombinator, os. Szkolne 25, Kraków.

Korowód Nowohucki: Planszówkowe rozgrywki

Jeśli jesteś zakochany w Nowej Hucie i chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego o dzielnicy, dobrze się przy tym bawiąc, to przyjdź na walentynkowe rozgrywki w nową grę planszową i skompletuj swój własny Korowód Nowohucki! Dla zakochanych przygotowaliśmy pocztówki i plakaty z Korowodem Nowohuckim!

Liderem jakiego zespołu był Bogdan Łyszkiewicz? Za pieniądze ze sprzedaży którego obrazu Jan Matejko kupił dworek w Krzesławicach? Modelką malarzy jakiej epoki była Zofia Paluchowa? W którym dramacie Stanisława Wyspiańskiego został uwieczniony Franciszek Ptak? W jakim filmie Andrzej Wajda opowiedział historię Piotra Ożańskiego? Podczas rozgrywki będzie można poznać odpowiedzi na te i inne pytania o Nową Hutę.

Gra planszowa Korowód Nowohucki powstała w ramach projektu o tej samej nazwie. Fabuła gry oparta jest o historie dwudziestu lokalnych bohaterów i w przystępny sposób opowiada o dziejach terenów obecnej Nowej Huty od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Korowód Nowohucki to projekt, którego działania bazują na specjalnie przygotowanej grafice komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

 

16, 23 lutego 2017 r.,godz.12.00-13.45, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora

Otwarte spotkania komputerowe dla seniorów.

Zapraszamy seniorów na dwugodzinne otwarte spotkania Mistrzejowickiego Komputerowego Klubu Seniora. Spotkania mają formę otwartą, na zajęcia przychodzą starsi i młodsi seniorzy zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji komputerowych. Uczestnicy mogą również przynosić własne laptopy. Program opracowywany jest we współpracy z uczestniczącymi w zajęciach seniorami i odpowiada na ich potrzeby. Seniorzy uczą się m.in. instalowania programów, korzystania z komunikatorów, poczty, poznają zasady bezpiecznych zakupów w Internecie. Zwiedzają wirtualne muzea, korzystają z aplikacji programu google. Poznają ciekawe i przydatne strony internetowe.

16 II g. 12.00 – Tablet – podstawowa obsługa

23 II g. 12.00 - Bezpieczeństwo w Internecie

Koszt: 15 zł, płatne przed zajęciami

Zapisy: Joanna Kornas tel. 12 648 08 86

Prowadzenie: Joanna Kornas, Wiktoria Federowicz

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86

e-mail: klub@kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

KomputerowyKlubSeniora.jpg

 

18 lutego 2017 r.,godz. 13.00-15.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Szafing w Kuźni XXII edycja

Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają na SZAFING. Wstęp wolny!

Przed nami kolejna edycja imprezy, która została uhonorowana Nagrodą Rodziców w konkursie portalu czasdzieci.pl „Słoneczniki 2011”.

Co można wziąć na nasz Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.

Jak przygotować się do Szafingu? To proste, najlepiej oznaczyć każdą rzecz swoim imieniem i nazwiskiem i napisać, jaka jest jej wartość (nie przesadzając z wygórowanymi cenami). Dzięki temu łatwiej znaleźć rzecz do wymiany o zbliżonej wartości.

Dlaczego warto wziąć udział w Szafingu? To doskonały sposób na gruntowne zimowe porządki. Akcja ma poza tym znaczenie ekologiczne – wspiera „ideę wielorazowości”. Wymiana odzieży i innych akcesoriów ma również wymiar praktyczny, to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie.

Wśród uczestników Szafingu, którzy wypełnią ankietę, będą rozlosowane trzy nagrody.

W trakcie trwania Szafingu:

  • Przekaźnik książkowy
  • Kiermasz książek od złotówki
  • Kącik Malucha

Biblioteczne propozycje popularnonaukowe i poradnikowe rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną i szkolną

Kawa i herbata dla uczestników Szafingu

Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji Szafingu

www.youtube.com/watch?v=apCB4FRVbLg&list=UUep0da4xy29GGbnYEEFGa7A&index=9&feature=plcp

Dojazd:
Autobusy – 123, 139, 178, 182
Tramwaje – 9, 16, 14

Kontakt:
Ekorodzice.pl

e-mail: biuro@ekorodzice.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86

e-mail: klub@kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

szafing_kuznia

18 luty 2017 r., godz.12.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Święto Kota – warsztaty i wykład

Samotny łowca czy udomowiony członek rodziny? Zadziorny indywidualista czy mruczący przyjaciel człowieka? A może zebrał wszystkie te cechy? KOT. Czczony już w starożytnym Egipcie, pełen gracji, raczej milczący, zwinny i tajemniczy. To obok psa najpopularniejsze na świecie zwierzę domowe, które towarzyszy człowiekowi od ponad dziewięciu tysięcy lat. W lutym zarówno kociska rasowe jak i popularne dachowe mruczki obchodzą swoje święto – Światowy Dzień Kota. To wspaniała okazja aby porozmawiać o charakterze naszych małych przyjaciół, przygotować dla nich własnoręcznie prezent i wspomóc te kocurki, które miały trochę mniej szczęścia i nie znalazły własnego ciepłego domu.

W sobotę 18 lutego zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na spotkanie z p. Beatą Przędzik - weterynarzem,  kocim behawiorystą  oraz warsztaty robienia kocich drapaków i zabawek. W tym dniu będzie się odbywać zbiórka karmy dla kotów, będzie można także zaadoptować kociego przyjaciela.

Program:

12:00 - 16:00 – zbiórka karmy, koców i kocich gadżetów;

13.00 - warsztaty robienia kocich drapaków i zabawek, wstęp 8 zł (w cenę wliczone są materiały);

15.00 - spotkanie z p. Beatą Przędzik - weterynarzem,  kocim behawiorystą, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 

23 lutego 2017 r., godz. 18.00, Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

DKF Kropka: „Przerwane objęcia” reż. Pedro Almodóvar

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza 23 lutego o godz.18.00 na film po seansie zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzą Mariusz Sykut i Jakub Bem.

„Przerwane objęcia” (129 minut) reż. Pedro Almodóvar

Dramat, Hiszpania 2009, wyst. Penélope Cruz, Lluís Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez

Zakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej. Lena i Mateo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką… Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia? Śmiała erotycznie i pełna namiętności opowieść Almodóvara miała swoją światową premierę na festiwalu w Cannes, gdzie była jednym z najwyżej ocenionych przez krytykę filmów.

Bilety: 11 zł.

Kino Studyjne Sfinks

os. Górali 5, Kraków
Tel. 12 644 27 65
e-mail: sfinks@okn.edu.pl

www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

LOGO Kropka 3x2

 

24 lutego 2017 r.,  godz.  12.00, MOCAK, ul. Lipowa 4, Kraków.

Strefa sztuki. Kuźnia w MOCAK-u. Zwiedzamy wystawę Daniela Spoerriego

Spotkanie połączone z warsztatami asamblażu.

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie wystawy Daniela Spoerriego pt. Sztuka wyjęta z codzienności. Spotkanie połączone z warsztatami asamblażu inspirowanymi wystawą. Uczestników prosimy o przyniesienie materiałów do stworzenia asamblażu tj. szpulki, klucze, łyżki.

Wstęp:  1 zł

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Informacje: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Złotego Wieku 14, tel. 12 6480886, e-mail: j.kornas@kuznia.edu.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86

e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuznia

 

24 lutego 2017 r.,  godz. 19.30, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Miłosz Kucharski – autorski recital wokalno-gitarowy

Zapraszamy na autorski recital Miłosza Kucharskiego, młodego gitarzysty, dla którego tworzenie muzyki to nie tylko sposób na wyrażenie siebie, ale przede wszystkim uczucie wolności. Podczas koncertu Miłosz Kucharski wykona utwory autorskie.

Wstęp wolny!

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuznia

 

26 lutego 2017 r., godz. 18.00, Kościół pw. Św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86, Kraków.

Koncerty Mistrzejowickie: O VOS OMNES.

Koncert w wykonaniu Chóru Vox Populi.

Chór Vox Populi powstał w 2012 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Rafał Marchewczyk – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog, animator kultury. Przez ponad 20 lat Rafał Marchewczyk prowadził Chór Krakowska Młoda Filharmonia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M.Karłowicza, będąc również jego założycielem i twórcą artystycznych sukcesów. W latach  1960 - 1990 był dyrygentem Męskiego Chóru Bard, Chóru Solidarności Maksymilianum i Chóru Triada.

Repertuar Vox Populi stanowią utwory śpiewane a`capella, poczynając od muzyki klasycznej i autorskich opracowań pieśni solowych, po transkrypcje utworów instrumentalnych i muzyki rozrywkowej.

Od kilku lat, w Teatrze im. J.Słowackiego „Hymnem o miłości” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego, Chór Vox Populi otwiera Festiwal Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana.”

W 2015 roku Chór brał udział w projekcie łączącym 160 wykonawców: Orkiestrę i Chór Krakowska Młoda Filharmonia, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers, Chór Sanktuarium Jana Pawła II, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata, oraz solistów. Było to wspólne i wspaniałe wykonanie Requiem op.48 G.Faure w ramach festiwalu Nowohucka Wiosna Muzyczna. Koncert został również zarejestrowany przez Akademię Filmu i Telewizji.

Siedzibą chóru jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86

e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

koncerty mistrzejowickie

27 lutego 2017 r., godz. 19.00, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, Kraków.

"Od Wschodu do Zachodu" (USA) - slajdowisko.

Slajdowisko z udziałem Klaudyny Schubert i Magdaleny Urbańskiej w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata.

4 tygodnie wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA, 4 miasta, 8 tysięcy kilometrów, 9 stanów - zapraszamy do wspólnej, fotograficznej wędrówki po USA.

Powodów, by wyruszyć do Stanów Zjednoczonych, każdy z nas znalazłby dziesiątki. Wiele z nich zostało wytworzonych przez współczesne (pop)kulturowe mity: filmy, seriale, zdjęcia z kolorowej prasy, które zainspirowały także i nas. Każda z nas miała jednak zupełnie inną inspirację i każdą ciągnęło w zupełnie inną stronę. W USA podczas jednego pobytu nie zobaczy się wszystkiego, a więc nie było wyjścia: trzeba było odbyć dwie podróże.

#1 Zachód – śladem bitników: Literacki ferment wokół młodych poetów, artystów i pisarzy, barwnych indywiduów, którzy na szczycie hierarchii wartości stawiali nonkonformizm i wolność twórczą, narodził się – i stąd odbijał szerokim echem – w San Francisco. Od wielu lat zaczytana w bitnikowskiej prozie marzyłam, by przemknąć przez (już nieistniejącą, ale w wyobraźni mocno zespoloną z formacją bitników) Road 66 wzdłuż rozległej Mojave Desert czy dotrzeć do melancholijnego Big Sur, gdzie Jack Kerouac, ikona pokolenia, przeżywał swojego największego i w rezultacie najbardziej twórczego kaca.

Tyle inspiracji. Rezultat: 5 tygodni w podróży wzdłuż Zachodniego Wybrzeża. 8 tysięcy kilometrów, 3 stany.

#2 Wschód – Humans of New York: Zawsze jak oglądałam zdjęcia Nowego Jorku fascynowała mnie jego wielokulturowość. Mam świadomość, że to brzmi banalnie. Ale ta kolorystyka, różnorodność, prędkość życia jest niezmiernie fotogeniczna. Nowy Jork to raj dla fotografa. Odnosi się wrażenie, że tu nikt nie jest po prostu zwykły.
Nowy Jork i pozostałe miasta Wschodniego Wybrzeża to był jednak punkt wyjścia – i tak w końcu pociągnęło nas ku naturze: pasma górskie Appalachów, jeziora, kolejki, noce pośrodku lasu.

Tysiące obejrzanych fotografii i cel: zrobić swoje. Rezultat: 4 tygodnie wzdłuż Zachodniego Wybrzeża, 4 miasta, 8 tysięcy kilometrów, 9 stanów.

***

Stany Zjednoczone to nie tylko wielkie metropolie, gigantyczne tłumy i feeria miejskich barw, ale przede wszystkim wspaniała natura, długie drogi i rozległe bezdroża. Opowiemy o miejscach, ludziach, inspiracjach, kwestiach bardziej i mniej praktycznych. Przede wszystkim jednak spróbujemy pokazać  to, czego pokazanie z założenia jest niemożliwe: ogrom przestrzeni, trud, ale i radość podróży oraz – tak mocno wytworzone przez amerykański mit – poczucie absolutnej wolności.

PRELEGENTKI:

MAGDALENA URBAŃSKA

Z wykształcenia teatrolożka oraz filmoznawczyni. Podróżuje po świecie śladem swoich ulubionych bohaterów i autorów. Redaktorka naczelna internetowego magazynu FUSS.

KLAUDYNA SCHUBERT

Na co dzień współpracuje jako fotografka z krakowskimi instytucjami kultury i teatrami. Zajmuje się również grafiką oraz działaniami interdyscyplinarnymi, łączącymi elementy fotografii, muzyki i filmu.

Slajdowisko odbędzie się w czwartek 23.02.2017 r. o godz. 19:00 w C-2 Południe Cafe, os. Górali 5. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 

28 luty 2017 r., godz.  17.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Huta Szyje -   Moja pierwsza torba na… warsztaty szycia

Zapraszamy na przyjemne i praktyczne spędzenie czasu w towarzystwie maszyny do szycia.

Warsztaty szycia w Ośrodku Kultury Norwida zaczynamy od ściegów prostych i własnoręcznego wykonania pierwszej unikatowej toby na …  - sami zdecydujecie.

Materiały mamy, maszyny też… trzeba tylko chcieć!

Informacje i zapisy: Barbara Solecka,  tel. 12 6442765 w. 17, b.solecka@okn.edu.pl . Cena 10 zł.


Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65

e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

 

28 lutego 2017 r., godz. 18.00, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Literacki wtorek czytelników:  SONETY KRYMSKIE I NIE TYLKO

O literaturze uchodźców, zbiegów, emigrantów.

Spotkania z literaturą, które odbywają się od ośmiu lat w Klubie „Kuźnia” w każdy ostatni wtorek miesiąca i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek.

Wtorek Literacki prowadzi Barbara Cygan z Biblioteki Klubu Kuźnia OKN.

Poetyczne uniesienia Wielkich Romantyków, gombrowiczowski sarkazm,wojenna i łagrowa gehenna Czapskiego,wielcy powojenni nieobecni m.in. Miłosz, Herling-Grudziński, później Mrożek, Odojewski, Redliński...Nasi liczni rodacy żyjący za granicąw różnych czasach, w różnych miejscach i z różnych powodów,stworzyli literaturę emigracyjną, która weszła do kanonu naszego narodowego dziedzictwa.

Wstęp wolny


Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 641 68 75
e-mail: naukowa@kuznia.edu.pl

Oferta stała Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida dla seniorów TUTAJ.

 

Adres: Osiedle Górali 5, 31-959 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2017-01-31
Data aktualizacji: 2017-01-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź